VI Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny

VI Kongres Farmaceutyczno-Ekonomiczny Polskiej Grupy Farmaceutycznej, największe  doroczne spotkanie Klientów PGF, odbył się w dniach 7-8 kwietnia.

Aptekarzy z całego kraju gościliśmy w Warszawie w Hilton Warsaw Hotel, w którym odbył się pierwszy Kongres PGF, a także niektóre z naszych wcześniej organizowanych konferencji. Licznie zgromadzonych gości przywitał Prezes PGF S.A. Jacek Styka.

Bieżącą sytuację i analizę trendów na rynku dystrybucji leków omówił dyrektor  Michał Pilkiewicz z QuintilesIMS.

Na tym tle Grzegorz Chabior, Dyrektor ds. Marketingu PGF, prezentował programy wspierające biznes apteczny opracowane przez Polską Grupę Farmaceutyczną. W ramach programu partnerskiego Zdrowy Wybór Plus dostarczamy aptekom nowoczesne narzędzia handlowe i marketingowe, w tym narzędzia e-commerce, dzięki którym apteki otrzymują wsparcie  w budowaniu swojej  przewagi konkurencyjnej. Portal recepta.pl  oferując pacjentom dostęp na szerokiego spektrum leków w atrakcyjnych cenach ma jednocześnie za zadanie kierować ich do aptek współpracujących z PGF.   

Gościem specjalnym Kongresu był w tym roku b. premier i b. prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka. Nie zabrakło też wystąpień o charakterze coachingowym. Jacek Rozenek, nie tylko aktor, ale też ceniony trener biznesu, przekonywał, że nowe trendy i wyzwania w biznesie przynoszą również nowe szanse. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z Kingą Baranowską, zdobywczynią dziewięciu ośmiotysięczników, spektakularnie realizującą projekt „Kobieca Korona Himalajów”, która mówiła o motywacji w wyznaczaniu i osiąganiu celów.

Kongresowi jak zawsze towarzyszyły targi farmaceutyczne. Wieczorną część imprezy goście spędzili w oryginalnej hali Toru  Służewiec.

Głównym Sponsorem VI Kongresu PGF była Polpharma S.A. Patronat nad wydarzeniem objęła Izba Gospodarcza „Farmacja Polska”. Patroni medialni Kongresu: portal pharmbook.pl i Magazyn PGF recepta.pl.

Obszerną relację z Kongresu opublikujemy w numerze majowym Magazynu PGF recepta.pl.

 

Lista aktualności