PGF gwarantuje komfort w zamawianiu leków Rx

Polska Grupa Farmaceutyczna obsługuje wszystkie formy zamówienia leków Rx, w tym zamówienia telefoniczne,  zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy Prawo farmaceutyczne.

Zmiana przepisów  nakłada na apteki  obowiązek składania wszystkich zamówień dotyczących leków Rx w formie udokumentowanej (elektronicznej lub pisemnej). Z dniem 12 lipca br. wszedł w życie  również obowiązek informowania inspekcji farmaceutycznej o niedostępnych produktach.

Polska Grupa Farmaceutyczna wychodzi naprzeciw aptekarzom wprowadzając mechanizmy gwarantujące  proces poprawnego składania zamówień bez dodatkowego wysiłku ze strony aptek oraz ułatwiające  archiwizację dokumentów wymaganą przez GIF i WIF.

Optymalną  odpowiedzią na sprawne dostosowanie się aptek do nowych regulacji jest portal pharmbook.pl, który:

• umożliwia aptekom składanie i potwierdzanie zamówień w formie elektronicznej,

• automatycznie archiwizuje wszystkie dokumenty w formie elektronicznej,

• zapewnia całodobowy dostęp do dokumentów oraz szybki i łatwy przepływ informacji pomiędzy apteką, hurtownią, a także GIF i WIF.

W przypadku zamówień składanych drogą telefoniczną są one automatycznie konwertowane do formy elektronicznej i archiwizowane na koncie apteki w portalu pharmbook.pl. Apteka może je otrzymać również w wersji papierowej.

Pharmbook.pl to utworzona przez PGF platforma internetowa skierowana do profesjonalistów, serwis umożliwiający składanie zamówień drogą elektroniczną w prosty i wygodny sposób. Serwis oferuje także wiele funkcji ułatwiających współpracę z PGF. Jest również pomocny w  pracy z pacjentami w aptece.

 

 

Lista aktualności