Nowe wystawy w Muzeum Farmacji

W marcu br. zachęcamy do odwiedzenia „Wystawy jednego obrazu”. Eksponujemy dzieło „Wspomnienie” autorstwa Dariusza Piekuta.

Obraz był wystawiany w ramach konkursu malarskiego „Materia medicinalis, materia artificialis”, organizowanego przez Muzeum Farmacji UJ w Krakowie. Autor studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uzyskał dyplom z grafiki w pracowni druku płaskiego (litografia) u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, USA, Niemcy, Bułgaria, Belgia, Australia) oraz w Muzeum w Lubaczowie, Nowohuckim Centrum Kultury, Hrubieszowskim Domu Kultury, BWA Galerii Zamojskiej i Muzeum w Bielsku-Białej. Pan Dariusz należy do Stowarzyszenia Artystycznego MATT ROBERTS ARTS w Londynie. Jest laureatem Honorary Certificate of the Highest Quality VII Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilznie w Czechach. 

Czy słyszeli Państwo o wirtualnym Muzeum Kosmetyków i Chemii Gospodarczej? Właścicielką tej oryginalnej kolekcji jest dr n. med. inż. Katarzyna Pytkowska. Pani Katarzyna ukończyła technologię produktów lekkiej syntezy organicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, a doktorat obroniła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest rektorem Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Jako niezależny ekspert współpracuje z wieloma firmami produkującymi kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Posiada wspaniałą kolekcję starych opakowań, reklam, cenników kosmetycznych, drogeryjnych oraz aptecznych. Część z tych zbiorów będzie można podziwiać w naszym muzeum od czerwca do października br. Na wystawie eksponowane będą przedmioty związane z historią łódzkiego przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

 

Zachęcamy do odwiedzania i polubienia naszego fanpage’a www.facebook.com/MuzeumFarmacjiLodz.

 

Tekst: Jakub Kossowski, Dyrektor Muzeum Farmacji w Łodzi

Lista aktualności